Co wpływa na sukces każdego nowego przedsięwzięcia?

W ciągu roku powstaje w Polsce przeszło 300 tys. firm, ale niewiele mniej w tym samym czasie kończy swoją działalność. Nowy pomysł, nowe przedsięwzięcie, entuzjazm, optymizm, ciekawość przed nieznanym, niezależność  i kolejne zera po 1 na koncie bankowym, widziane oczami wyobraźni, przyciągają zwłaszcza młodych ludzi niczym magnes.  Ich odwaga, chęć zawojowania świata i brak doświadczenia mają swoje plusy i minusy.

Ten tekst kierujemy właśnie do takich osób z jednym małym „ale”, muszą być wytrwałe, mieć określoną wizją swojej przyszłości, muszą być gotowe na wyzwania, naukę i czerpanie z doświadczeń innych, po to, by unikać popełniania błędów i osiągnąć wyznaczone cele. 

No właśnie. A jakie są cele tych wszystkich pomysłów i nowych przedsięwzięć biznesowych?

Niezależność finansowa, chęć bycia rozpoznawalnym, dostarczanie innym produktów i usług, których w danej chwili potrzebują lub o których marzą, a może zupełnie inne?

Od czego zacząć?  

Niezależnie od rodzaju wymyślonego biznesu i zdefiniowanego celu, trzeba mieć plan jego realizacji. Aby plan się powiódł, muszą być do niego przypisane osoby odpowiedzialne za wykonanie przydzielonych im zadań w określonym czasie. Osoby te muszą mieć niezbędną wiedzę i kompetencje do wykonania czynności, do których zostały przydzielone. Jeśli w danym momencie wśród zasobów nowego przedsięwzięcia takie zasoby nie istnieją, należy poszukać ich u innych źródeł.

Takim źródłem na terenie Łodzi jest inkubator przedsiębiorczości „Dolina Brukowa”, skupiający w swoich szeregach liczne firmy z branży nowych technologii, ściśle ze sobą współpracujących i wspierających dobre pomysły oraz ich autorów w osiąganiu wyznaczonych celów. 

Jedną z tych firm jest Webemo Sp. z o.o. Jej właściciele posiadają wieloletnie doświadczenie w zakresie doradztwa strategicznego oraz projektowania i wdrażania dedykowanych rozwiązań IT, odpowiadających na sprecyzowane potrzeby każdego przedsiębiorstwa. W wirtualnym świecie nie ma rzeczy niemożliwych, ograniczenie stanowią najczęściej czas lub pieniądze, jednak i temu da się zaradzić poprzez właściwe planowanie i budowanie nowego przedsięwzięcia małymi krokami. 

Czas i tak upłynie, należy go dobrze wykorzystać na konsekwentne realizowanie każdego nawet najmniejszego etapu przedsięwzięcia. A pieniądze?  Wielokrotnie się przekonaliśmy, że rzeczywiście leżą i czekają, ale tylko na „właściwej ulicy”. Trzeba tylko wiedzieć, jak po nie sięgnąć, aby marzenia stały się rzeczywistością.

Jeżeli jesteś osobą z pomysłem na biznes, ale nie posiadasz doświadczenia lub nie jesteś przekonany/a, czy dany pomysł wypali, nie obawiaj się zadzwonić do Webemo. Z przyjemnością poznamy Twój plan, doradzimy, wesprzemy kompetencjami i razem z Tobą odnajdziemy tę „właściwą ulicę”, o której pisaliśmy powyżej. Serdecznie zapraszamy.

Łukasz Trocha 
531 865 057
www.webemo.pl