Pierwsze Praktyki w Dolinie Brukowej dobiegły końca!

23 sierpnia skończyła się pierwsza tura praktyk w Dolinie Brukowej. podczas pierwszych 2 tygodni studenci mieli czas na zapoznanie się z sposobem działania firmy, mentorami i oczywiście samymi technologiami użytymi w projekcie. Kluczowym elementem była integracja grupy, która pozwoliła aby komunikacja i przepływ wiedzy w grupie były jak najlepsze. Studenci bardzo dobrze ze sobą współpracowali, do tego każdy z nich mógł sprawdzić się w roli tygodniowego lidera i rozwinąć swoje umiejętności miękkie. Regularne wyjścia integracyjne oraz przyjazna atmosfera w biurze pozwoliły zgrać się całemu zespołowi.

Po dwóch tygodniach praktykanci zaczęli działać nad własnymi projektami i wdrażać swoje rozwiązania. Każdy z nich miał swój indywidualny pomysł na aplikację. Oprócz przygotowania demo produktu końcowego, studenci musieli przeprowadzić prezentację przed zarządem i kolegami z grupy. Warto zaznaczyć, że każdy z zrealizowanych pomysłów może być dalej rozwijany przez uczestników, a Dolina Brukowa oferuje w tym wsparcie, między innymi darmowe konsultacje.

Jakie są doświadczenia samych uczestników? Ich odczucia znajdziecie poniżej.

Po odbyciu praktyk w Dolinie Brukowej mogę śmiało powiedzieć, że dokonałem dobrej decyzji wysyłając swoje CV. Mimo, że projekt, nad którym pracowałem, rzucił mnie na głęboką wodę nowych technologii (m.in. React i GraphQL), mogłem liczyć na stałe wsparcie zarówno doświadczonych deweloperów jak i pozostałych uczestników praktyk. Organizatorzy od początku zadbali o dobrą atmosferę, dzięki której każdego kolejnego dnia chętnie przychodziłem uczyć się i pracować. Możliwość implementacji własnych pomysłów w projekcie, dawała mnóstwo frajdy i pozwoliła w kreatywny sposób nabywać nowe umiejętności.
Michał Białecki – student Informatyki na wydziale WFTIMS Politechniki Łódzkiej.

Dzięki praktykom w Dolinie Brukowej dowiedziałem się że praca programisty jest przyjemna i wciągająca. Atmosfera w biurze jest luźna, ludzie są otwarci i zabawni. Największym atutem odbycia tych praktyk jest poznanie nowych technologii, które polubiłem i zamierzam kontynuować w nich swój rozwój.
Mateusz Bujnowicz – student Informatyki na wydziale WFTIMS (IFE) Politechniki Łódzkiej.


Podczas praktyk miałem okazję poznać nowe języki programowania i technologie posiadające duży potencjał rozwoju. Była to również szansa na spotkanie ciekawych osób o podobnych zainteresowaniach do moich. Program praktyk nie był obciążający, a cały projekt utrzymany był w luźnej atmosferze. Mam nadzieję, że nabyte tu cenne doświadczenie pomoże mi w dalszej ścieżce kariery. Gdybym był magiem i mógł wybrać sobie 3 życzenia to wybrałbym 3 staże w Dolinie Brukowej.
Michał Kidawa – student Informatyki na wydziale WFTIMS Politechniki Łódzkiej.

W czasie praktyk w Dolinie Brukowej miałem możliwość poznać wiele ciekawych osób, część z nich jest tak jak ja na początku przygody z informatyka, a część na bardzo wysokim poziomie, od takich osób można naprawdę się wiele nauczyć. Za sprawą luźnej atmosfery i koleżeńskich relacji sama praca wykonywała się niemalże sama, a pomoc koleżanek i kolegów była wręcz nieoceniona gdy napotkałem problemy. Stos technologiczny, który był używany uważam za bardzo rozwojowy lecz wstępny kontakt nie należał do banalnych. W moim odczuciu React to świetne narzędzie do Front-end’u natomiast do Back-end”u preferuje języki obiektowe o silnym typowaniu takie jak C# lub Java. Same praktyki pozwoliły mi na poznanie technologii webowych, które znacznie podniosły moje kompetencje i atrakcyjność na rynku pracy oraz pozwolą w znacznym stopniu podnieść jakość mojej przyszłej pracy inżynierskiej w, której planuje użyć właśnie technologii React jak warstwy widoku.
Kamil Kowalewski – student Informatyki na wydziale WFTIMS Politechniki Łódzkiej.

Dzięki praktykom zdobyłam pierwsze doświadczenie, które jest obecnie bardzo ważne na rynku IT. Poznałam technologie, które okazały się tymi, w których chcę się dalej rozwijać. Ludzie, z którymi pracowałam nauczyli mnie pracy zespołowej i dali mi więcej pewności siebie. Rozwijane projekty dały jeszcze więcej powera do podjęcia pierwszej pracy w branży!
Martyna Rój – studentka Informatyki Stosowanej na Wydziale Fizyki i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Łódzkiego.

Jak widać program praktyk przypadł studentom do gustu. Kolejna tura praktyk rusza już we wrześniu! Nie zastanawiaj się, złóż aplikację pomocy formularza https://dolinabrukowa.pl/aplikuj/