Relacja z letniej edycji Targów Pracy w Dolinie Brukowej

5 lipca 2019 odbyły się Targi Pracy w Dolinie Brukowej, czyli pierwsze tak duże wydarzenie organizowane przez Dolinę Brukową. Udział w targach był bezpłatny, a uczestnicy mogli dotrzeć na miejsce w łatwy sposób komunikacją miejską.

Podczas wydarzenia studenci mogli zapoznać się z informacjami dotyczącymi wystawców, ich ofertami pracy, praktyk i staży. Porozmawiać z pracownikami, poznać ich opinie i doświadczenia, a także wziąć udział w konkursach przez nich przygotowanych. Wystawcy obecni na targach to firmy takie jak: Webemo, Uchfit, Code Engineers, Pizza Portal, Enigma Pattern, Forteca, Philip Morris, Fundacja Aktywizacja. Oczywiście nie zabrakło też firm partnerskich Doliny Brukowej czyli: TDSOFT, Lift, Bilbery, HTD, Real-Team, Innowator Elektrotechniki. Można też było spotkać przedstawicieli Młodzi w Łodzi, ponieważ same targi objęte zostały ich patronatem.

Przez cały czas trwania wydarzenia odbywały się ciekawe prelekcje. Firmy starały się przybliżyć istotę swojej działalności zainteresowanym, ale także przykuć uwagę słuchaczy wiedzą merytoryczną związaną z branżą w której działają. dr Piotr Banasiński (Enigma Pattern) opowiadał o sztucznej inteligencji, a dokładniej czy związana z nią obecna moda jest tylko chwilowa, czy może okaże się kolejną rewolucją. Daria Szmigiel i Wiesława Dałek (Fundacja Aktywizacja) przedstawiły temat niepełnosprawności i zmian jakie zachodzą w polskich firmach jeśli chodzi o aktywizację zawodową osób z różnym stopniem niepełnosprawności.

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się darmowe konsultacje i porady w tworzeniu dokumentów aplikacyjnych prowadzone przez firmę TDSOFT. Zainteresowani mogli porozmawiać o swoich dokumentach z doświadczonym specjalistą HR, otrzymali też rady dotyczące tego, w jaki sposób pokazać się z najlepszej strony podczas rozmowy rekrutacyjnej.

Targi Pracy w Dolinie Brukowej były świetną okazją do wymiany doświadczeń, zapoznania się z oczekiwaniami Łodzian względem pracy i przyszłych pracodawców. Była to również świetna okazja do poznania kreatywnych i innowacyjnych przedsiębiorców z regionu łódzkiego i możliwość nawiązania z nimi współpracy.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili nasze targi pracy.

Zapraszamy na kolejne edycje, o których będziemy informować poprzez nasze social media. Zachęcamy też do zapisania się do naszego newslettera, aby być ze wszystkim na bieżąco.